Jednoručky jsou povinnou výbavou každého nadšence sportu

Jednoručky pro muže
Šport

Milujete sport? Toužíte po krásné postavě a ladných křivkách? Chcete se dostat do formy před letem? V tom případě byste měli začít přemýšlet nad tím, jak co nejrychleji dosáhnout váš vytoužený sen. Cvičení, které slibují vyformování postavy za pár týdnů, existuje opravdu mnoho. Výsledek však závisí převážně od vašeho úsilí a pomůcek, které při cvičení používáte. Jednou z nejefektivnějších jsou jednoručky. Jde o činky, které je díky jejich tvaru možné uchopit do jedné ruky. Pojďte se spolu s námi podívat na to, v čem spočívá tajemství úspěchu. 

Jak správně zvolit váhu jednoruček?

Jednoručky patří i do domácí posilovny
Váha jednoruček je důležitá

Pokud navštěvujete fitness centrum, kde jsou na výběr jednoručky s nejnižší váhou až po tu nejvyšší, pravděpodobně váhu až tak řešit nemusíte. Vyzkoušíte, které jsou pro vás ideální a cvičíte. Případně můžete váhu upravovat v závislosti od různých cviků. Zapamatujte si, že jednoručky by nikdy neměly být pro vás příliš lehké, ale ani naopak, příliš těžké. Měli byste pociťovat určitou zátěž. Při pravidelném cvičení je efekt takový, že se vám počáteční váha už nebude zdát tak těžká a spontánně přejdete na vyšší. Pokud s jednoručními činkami cvičíte doma, asi až tak velký výběr zátěže nemáte. I zde však existuje řešení. Na trhu jsou dostupné jednoručky, jejichž váhu lze přizpůsobovat. Ptáte se jak? Velmi jednoduše. Na tyčku se dají namontovat makety kotouče v různých vahách podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. Tyto závaží jsou univerzální a dají se koupit v každém dobrém obchodě se sportovními potřebami. Opravdu skvělé, co myslíte? 

S jednoručkami cvičte nejprve pod dohledem trenéra

Každé cvičení se zátěží vyžaduje jisté zkušenosti a správnou techniku. Jinak se může stát, že se snadno zraníte a toto zranění si s sebou ponesete roky. Mnoho lidí správnost techniky podceňuje a myslí si, že o nic nejde. Opak je však pravdou. Pokud nevíte, jak správně s jednoručkami cvičit, cvičte pod odborným dohledem. Každé fitness centrum má své trenéry, kteří vám jistě s radostí správnou techniku vysvětlí. Pak je už jen na vás, zda se rozhodnete pokračovat pod jejich dohledem nebo budete cvičit sami. Důležité však je myslet i při sportu na své zdraví. Vše podstatné o cvičení s jednoručkami naleznete na webové stránce https://inlive.cz/.

Jóga a cvičenie v tehotenstve
Šport
Pozreli sme sa na to, ako by malo vyzerať cvičenie v tehotenstve

Pri cvičení v tehotenstve by ste sa mali predovšetkým riadiť vlastnými pocitmi a tým, čo vám hovorí vaše telo pri cvičení a po ňom. Pokiaľ sa teda pri realizácii jednotlivých cvikov necítite pohodlne, urobte si kratšiu prestávku alebo ho skrátka predčasne ukončíte. Nič tragické sa nestane a prvoradé je zdravie. …

Rukavice na hokej a ich veľkosť
Šport
Ako sa orientovať v ponuke rukavíc na hokej?

Stať sa hokejistom je snom snáď každého malého chlapca. Skôr ako deti začnú s nejakým konkrétnym športom zvyknú vyskúšať viac odlišných športových krúžkov. Keď sa však pre niektorý rozhodnú je fajn v ňom vytrvať. Rodičia by mali podporovať svoje deti a viesť ich ku športu, nakoľko im prináša množstvo pozitív. …